Jauno mediju mākslas izstāde Liepājā, 7. – 30. novembris, 2019

Pieteikšanās termiņš: 16. oktobris

Izstādei aicināti pieteikties jauno mediju un laikmetīgie mākslinieki, kuru darbi saistīti ar šī gada festivāla tēmu: Cilvēks. Daba.

Kā ķermeņa un gēnu modifikācija, hormonālā terapija, mediēta komunikācija, ainavas pārveide un citi šodien sastopamie dabas/kultūras hibrīdi virza sabiedrības attīstību laikā, kad vardarbība, apspiešana, un indivīda pašnoteikšanās vajadzību apklusināšana joprojām tiek uzskatītas par “dabiskām” cilvēka īpašībām? Vai imersīvie mediji, kas ļauj iejusties otra ādā, veicinās empātijas veidošanos? Vai garas diskusijas tīmekļa kopienās rada izpratni par agresijas mehānismiem, lai apturētu to atkārtošanos?

Izstādes “Atjaunināt cilvēka dabu” darbi pēta pret-dabisko un pār-dabisko rīcības brīvību, ko cilvēkam sniedz zinātne un tehnoloģija, un tās atstātās pēdas indivīda un sabiedrības apziņā. Caur pieredzi virtuālajā realitātē un dalību performatīvās grupu pastaigās skatītājs varēs uz modificēt savu uztveri, lai salīdzinātu dažādus skatpunktus.

Aicinām pieteikt mākslas darbus, kas ir saistīti ar tādām tēmām kā:
– ķermeņa modifikācijas / papildināšana
– saskarnes / rīki empātijas paaugstināšanai
– agresijas, apspiešanas un nolaidības instrumenti
– nākotnes ainava, nākotnes pārtika un citi dabas / kultūras hibrīdi
– alternatīvas dzīves telpas (virtuālas, tīkla utt.)

Īpaši aicināti ekrānos balstīti, digitāli mākslas, tīkla darbi un skaņas mākslas darbi, video, foto, jauno mediju mākslas instalācijas un konceptuāli darbi.

Lūdzu, sūtīt pieteikumu uz e-pastu: info@mplab.lv