Paldies!

Tā kā veiksmīgi noslēdzies 7.Starptautiskais Jauno mediju māklsas festivāls “iWeek”, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) un Elektroniskās māksla un mediju centrs “E-LAB” vēlas pateikties visiem dalībniekiem un viesiem, kas piedalījās tā īstenošanā, un piedāvāt nelielu foto dokumentāciju no daudzveidīgajām radošājām festivāla aktivitātēm.

Šogad “iWeek” piedzīvoja jaunu pavērsienu, ieguva jaunu draugu, un festivāla norises vieta bija” Totaldobžes” mākslas centra vasaras rezidence – Muitas māja Liepājā. Paldies Kasparam Lielgalvim un Liepājas Namu apsaimniekotājam par to, ka varējām būt šajā apbrīnojamajā ēkā.

1

Festivāls tika atklāts pirmdien, 2. novembrī ar MPLab ikgadējā konferenci kopā ar RIXC organizēto simpoziju “Augsnes nākotne” sadarbībā ar MPLab un “Changing Weathers“, “Radošās Eiropas” finansētā projekta partneriem. Konferenci vadīja Rasa Šmite un Andrew Gryf Paterson. Runātāju vidū bija Atis Egliņš-Eglītis, Albert van der Kooij, Rasa Šmite, Paula Vītola, Viktorija Siaulyte, Andrew Gryf Paterson, Kaspars Lielgalvis, Kaspars Goba, Maija Demitere, Ilva Skulte un Normunds Kozlovs. Paldies jums visiem par iedvesmojošu nedēļas sākumu!

2 3

Kā katru gadu, darbnīcas studentiem, kā arī jaunajiem un topošajiem māksliniekiem bija “iWeek” mugurkauls. Šogad 7 darbnīcas vadīja 14 mākslinieki, dizaineri un / vai pasniedzēji no Latvijas, Ungārijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Somijas.

4

“Sinhronizētās Asinhronizācijas” darbnīcu vadīja Jānis Jankevics (LV) un Corne de Wolf (NL).

5 6

“Augsnes tagadne(s), pagātne(s) un nākotne(s)” vadīja Andrew Gryf Paterson (SCO/FI) un Maija Demitere (LV).

7

“Slavenu gleznu atvēršana 3D telpā” bija Tibor Kecskés (HU) pārziņā.

8

“Formu” vadīja Māra Vulfa un Mārtiņš Dāboliņš (LV).

9

“iWeek” cilpu dokumentācijas darbnīca tapa Gyorgyi Retfalvi un Zoltan Gayer (HU) sadarbības rezultātā.

10

Darbnīcu “Cilvēks < > Objekts” vadīja Clive McCarthy un Louise Lawlor (UK).

11

“Īstens zinātnieku brīvsolis: LIELAIS un SKAISTAIS (LV3401)” bija Annas Trapencieres, Kristapa Grundšteina (LV) un Adri Schokker (NL) radošās sadarbības rezultāts.

12

Papildus semināriem, 2 studentes no Latvijas – Madara Kļavinska un Linda Strauta – un 2 studentes no Lielbritānijas – Philippa Revitt, Emma Heaps – turpināja strādāja kopā pie pilotprojekta “Saistītie kaimiņi”, kas sākās oktobra beigās Linkolna universitātes (UK) starptautiskās nedēļas laikā.

13

Visas nedēļas garumā mums bija arī “TALK&SHOW” vakari, kas kalpoja par platformu dažādām radošajām izpausmēm. Otrdien notika jauno mediju video un īsfilmu demonstrācija. Tajā bija iespēja redzēt tādu Liepājas Jauno mediju mākslas programmas absolventu, kā Jāņa Jankevica, Pētera Riekstiņa un Roberta Vītola darbus, kā arī labāko studiju laikā tapušos video, animācias un īsfilmas. Darbu atlasi veica Santa Valivahina, Raitis Šmits un Anna Trapenciere.

Trešdienas “TALK&SHOW” vakaru vadīja Andris Vētra un 13. Atvērtās Ideju telpas dalībnieki. Viņu vidū bija Pēteris Brīniņš, Louise Lawlor, Mikus Austers, Edgars Šmiukšis, Paula Vītola un studenti no Liepājas un Linkolnas, kuri piedalās “Saistītie kaimiņi” pilotprojektā.

14 15

Ceturtdien TALK & SHOW viesis bija Vincent Guimas no “Ars Longa” (FR). Viņš iepazīstināja ar digitālo fabriku, sadarbības darba telpu, darbnīcu, līdzdalības virtuvi, bibliotēku un veikalu ar kopīgu nosaukumu “Les Arts kodi”, kas nesen vērusi durvis Francijā.

16

Piektdienas vakarā mēs atvērām izstādi, kurā bija redzami radošajās darbnīcās radītie darbi. Muitas nams bija nomodā un dažas no tukšajām un aukstajā telpām kļuva dzīvas, piepildītas ar radošumu un mākslu. Paldies visiem darbnīcu vadītājiem un dalībniekiem, kuri darīja visu, lai tas notiktu. Foto no izstādes atklāšanas šeit 

Nakts turpinājās ar performancēm un nelieliem koncertiem, piedaloties māksliniekiem – Corne de Volfs, “Dejo un Locies” (Māris Dejus un Gustavs Lociks), “The Power of Cleaning Supplies” (Ģirts Edvarts Stepiņš), audiovizuālajam organismam “Trihars” un DJ Paulim Kūlim.

17 18

Sestdiena mums bija atvērto durvju diena ģimenēm un bērniem ar darbnīcām, kas iepazīstināja ar mediju mākslu un mākslas praksi. To rīkoja mūsu viesi Adri Schokker ar “Nou en Herkouw” projektu “Mutant Me”, Vincent Guimas ar “Papīra lidmašīnu arbaletiem”, Maija Demitere ar dabīgo krāsu darbnīcu un Pēters Riekstiņš ar galda spēlēm.

19 20

Bija lieliski atkal satikt pasniedzējus un studentus no mūsu Erasmus+ partneru augstskolām – Gyorgyi Retfalvi, Zoltan Gayer un Tibor Kecskés no Budapeštas Metropolitan University (HU), Albert van der Kooij, Adri Schokker, Corné de Volfs, Iris van der Harst, Terence Lee Spencer Amerika, Lennart Boonstra, Jornt Weersing, Anthony David Dingemanse, Berend Versteeg, Mijke Eryng Braaksma no Popkultūras akadēmijas / Academy of Popculture (Hanze University Groningen, NL), Clive McCarthy, Louise Lawlor, Philippa Revitt, Emma M Heaps, Thomas M Love, Joseph Lewiston no Filmu un mediju skolas / School of Film and Media (University of Lincoln, UK).

21

Aizkadrā darbojošamies Laine Neimane un Pēteris Riekstiņš veica nozīmīgu pirms un pēc producēšanas darbu kopā ar Santu Valivahinu, Līviju Daudzi, Artūru Kalvānu. Mūsu brīvprātīgo vidū bija Gunta Dombrovska, Pauls Kūlis, Ennija Kudrēviča, Dana Rasnača, Rasma Kroģere, Ingeborga Skroderēna, Māris Dejus, Gustavs Lociks, Marta Matuzeviča, Annija Gancone un citi. Paldies visiem par smago darbu!

22

Uz tikšanos nākamgad, 8 iWeekā, Liepājā!